Płytki ceramiczne, ze względu na swoją różnorodność, mają zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Co więcej, odpowiednio dobrana okładzina pomaga w wyeksponowaniu zalet poszczególnych wnętrz i w subtelnym ukryciu ich wad i niedoskonałości.

Małe płytki ceramiczne, najlepiej sprawdzają się na ścianach w dużych pomieszczeniach. Można je wtedy dowolnie ze sobą łączyć, tworzyć ciekawe wzory, co pozwala na ich dokładne i efektowne eksponowanie. Na podłodze, małe płytki będą wyglądać dobrze w małych pomieszczeniach.

Wielkoformatowe płytki ceramiczne idealnie pasują do dużych wnętrz – zarówno na ściany, jak i podłogi. Tworzą one jednolitą powierzchnię, czyniąc wnętrze jasnym i optycznie powiększając go. Należy jedynie zwrócić uwagę na montaż wielkoformatowych płytek na podłogach w małych pomieszczeniach – podziały między płytkami będą w nich wyraźnie się odznaczały.

 

Wybór płytek ogranicza tylko nasza wyobraźnia!

W zasadzie, dobór płytek ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Wiele zależy też od odpowiedniego ułożenia ceramiki. Więcej informacji na ten temat w poradach „Sposoby układania płytek”

tamo2e tamoe