Czeka Cię remont łazienki i zastanawiasz się, czy nie oszczędzić miejsca i zrezygnować z wanny? Taką decyzję należy szczególnie dobrze przemyśleć, ponieważ posiadanie wanny i możliwość kąpieli w niej niesie ze sobą bardzo dużo korzyści:

1.Wanna to znakomity sposób na wypoczynek. Długa, relaksująca kąpiel w bąbelkach może stać się najlepszym przepisem na relaks po trudnym i męczącym dniu.

2.Zalety lecznicze – kąpiel w wannie leczy nasze ciało. Stosując odpowiednie preparaty, np. olejki o działaniu leczniczym, jesteśmy w stanie wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie, m.in.: łagodzić skutki alergii, bóle reumatyczne, suchość skóry, trądzik czy stany zapalne.

3.Zalety pielęgnacyjne – nie da się przecenić pielę- gnacyjnej wartości kąpieli, zwłaszcza z dodatkiem naturalnych i znanych od tysięcy lat składników kosmetycznych, takich jak miód albo olejek migdałowy. Dodawane do kąpieli olejki mogą mieć właściwości nawilżające, natłuszczające, odżywcze, likwidować zmarszczki, cellulit i rozstępy, zmniejszać zmęczenie i stres. Do kąpieli moż- na wykorzystać także powszechnie dostępne w aptekach zioła. Dodane do wody w postaci naparu lub umieszczone w lnianych woreczkach ukoją, nawilżą, oczyszczą i odżywią skórę.

4.Wanna świetnie sprawdzi się w domu, w którym jest małe dziecko. Zdecydowanie ułatwi jego ką- piel, zapewni zabawę (kto jako dziecko nie lubił długich zabaw w wannie), pomoże w pielęgnacji i utrzymaniu zdrowej skóry, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych domowników

W mniejszych pomieszczeniach lepiej postawić na wanny narożne lub asymetryczne – np. przeznaczone do kompletowania z obudową lub do zabudowy. W ofercie producentów znaleźć można także specjalne modele przeznaczone do małych łazienek, zajmujące niewiele miejsca, ale ergonomicznie wyprofilowane, a więc wygodne.

Jaką wannę wybrać?

Podstawowym parametrem, który musimy przemyśleć, jest kształt wanny. Do wyboru mamy kilka popularnych modeli: prostokątne, asymetryczne, narożne, owalne, a nawet okrągłe. W ofercie producentów znajdziemy modne ostatnio wanny wolno stojące, często designerskie, stanowiące prawdziwą ozdobę łazienki. Warto jednak pamiętać, że ze względu na swoje rozmiary i fakt, że muszą być dostępne ze wszystkich stron, nadają się zatem raczej do przestronnych łazienek.

Dobrym pomysłem może być również wanna z hydromasażem, która spodoba się z pewnością wszystkim miłośnikom spa we własnym domu. Pamiętajmy, że system hydromasażu należy dobrać i dopasować do indywidualnych potrzeb osób, które będą z niego korzystały – inny hydromasaż sprawdzi się w domu z małymi dziećmi, inny jeśli będą z niego korzystać dorośli. Sięgnijmy więc po wiedzę eksertów w salonie wyposażenia łazienek. Pamiętajmy też, że przed taką decyzją zawsze trzeba się skonsultować z lekarzem, ponieważ niektóre schorzenia wykluczają korzystanie z tej formy relaksu

getTransformation (1) getTransformation (2) getTransformation (3) getTransformation (4) getTransformation (5) getTransformation (6) getTransformation (7) getTransformation