Zdjęcie użytkownika Galeria Ceramiki.

   Produkt jest rewolucją na rynku. W użytkowaniu można go porównać do fug epoksydowych – jest odporny na wszelkie zabrudzenia i nawet jasna fuga na podłodze pozostanie czysta na długie lata. Dodatkowym plusem jest łatwość nakładania w porównaniu do epoksydowych. Kolorystyka też zaskakuje, gdyż oprócz tradycyjnych kolorów można zdecydować się na fugę BEZBARWNĄ!!! Jest ona świetnym wykończeniem do szklanej mozaiki i płytek drewnopodobnych.
Wychodząc na przeciw klientom, którzy chcą mieć w domu fugi niebrudzące stworzyłam instrukcje „obsługi” dla fachowców, którzy zdecydują się pracować na tym produkcie.

Instrukcja fugowania produktem FUGALITE ECO KERAKOLL (płynna ceramika)
1. W wiaderku znajduje się urobiona masa oraz buteleczka z płynem, utwardzaczem. Jeżeli chcesz wykorzystać całą ilość fugi – wlej do niej całą zawartość buteleczki. Jeżeli nie, to zachowaj odpowiednie proporcje masy do płynu.
2. Po rozrobieniu można rozpocząć fugowanie.
3. Po zakończeniu nakładania fugi należy umyć płytki. Do mycia używamy wody zimnej z dodatkiem płynu FUGA-WASH ECO (1-2 nakrętki płynu na 5 litrów wody). Dobrze jest użyć również specjalnej gąbki celulozowej firmy Kerakoll.
4. Nie ma potrzeby dokładnego mycia płytek, kiedy spoina jest jeszcze miękka. Mocne mycie spowoduje wymycie się jej części. W spoinach zostaną wówczas same drobinki ceramiki – fuga będzie bardzo chropowata.
Należy zatem delikatnie przemyć płytki. Nie przejmuj się nalotem, płytki następnego dnia na pewno domyjesz!
5. Całkowite stwardnienie spoiny następuje po 24 godzinach.
6. Po tym czasie rozpoczynamy ostateczne mycie płynem
FUGA-SOAP ECO. Płyn można używać skoncentrowany lub rozcieńczony z wodą. Zależy to od stopnia zabrudzenia. Spryskujemy nim powierzchnię płytek i czekamy ok. 10-20 min. Po tym czasie rozpoczynamy energiczne wycieranie aż do całkowitego usunięcia nalotu. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.
7. Płyny WASH i SOAP oraz gąbkę celulozową musisz dokupić osobno.

Dla wykonawców … dla inwestorów … „idziemy na przód”