Jak wybrać odpowiednią baterię łazienkową

Zakup armatury wymaga poniesienia sporych kosztów. Takie zakupy warto dokładnie przemyśleć i wcześniej zaplanować. Jakie błędy popełniają najczęściej osoby wybierające baterie do łazienki i kuchni?

Żeby dobrze wybrać krany i użytkować je przez lata musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Warto już na etapie planowania remontu określić cechy, jakie powinna spełniać armatura, co denerwowało nas w poprzednich kranach, co się szybko popsuło albo było niefunkcjonalne.

Jeśli na liście naszych priorytetów znalazły się tylko dwa hasła: ładne i tanie, kartkę trzeba natychmiast porwać, a wypisywanie cech idealnych baterii zacząć od nowa.

Błędy

Mało kto z nas zna się na armaturze, dlatego kupujemy ją oczami, nie zwracając uwagi na jakość i wygodę użytkowania. Niestety design nie zawsze idzie w parze z jakością. Armatura może ciekawie wyglądać, jednak jej niska cena zazwyczaj związana jest też z niską jakością.

Renomowani producenci kranów dbają o detale na każdym etapie produkcji Tu nie ma rozwiązań przypadkowych lub niesprawdzonych. Tymczasem armatura „no name”, zazwyczaj kusi jedynie designem.

Często decydujemy się też na krany ciekawie wyglądające, ale trudne do utrzymania w czystości. Baterie o ostrych, kwadratowych krawędziach, gdzie elementy są ustawione poziomo. Ci, którzy takie kupili już wiedzą jakim koszmarem jest ich ciągłe czyszczenie.

Modele przemyślane przez projektantów mają zazwyczaj obłe kształty, ramię kranu jest ustawione lekko pod kątem w dół. Ułatwia to spływanie kropel wody, a tym samym kran nie wymaga stale przecierania.